Дієтичні добавки допомагають наповнити огранізм важливими поживними речовинами в багатьох ситуаціях. Існує багато різних думок, міфів та переконань щодо них. Вони мають як багато прихильників, так і противників. Ми спробуємо розвіяти будь-які сумніви, а також спростувати найпоширеніші міфи!

Дієтичні добавки можуть бути небезпечними для здоров’я – МІФ

Статистика показує, що дієтичні добавки набагато безпечніші, ніж будь-які рецептурні препарати. Затверджені добавки вважаються харчовим продуктом, який має відповідати тим самим стандартам, що й харчові продукти.

Такі препарати містять вітаміни, мінерали, амінокислоти, пробіотики, а також природні речовини тваринного та рослинного походження. Якщо ви хочете бути впевненими, вибирайте добавки, які проходять лабораторні випробування. Також дотримуйтесь інструкцій на упаковці.

Ефект від добавок не підтверджений науковими доказами – МІФ

Щороку тисячі наукових досліджень підтверджують ефективність добавок. Вони головним чином стосуються впливу поживних речовин на організм як у профілактиці, так і в лікуванні захворювань. Перед покупкою завжди варто перевірити етикетку та склад, а також шукати інформацію, що стосується інгредієнтів у продукті.

Збалансована дієта покриває повну потребу у вітамінах – МІФ/ФАКТ

На дієтичних добавках міститься наступна інформація: «Збалансована дієта та здоровий спосіб життя важливі для функціонування людського організму. Дієтична добавка може використовуватися як заміна (замінник) різноманітного харчування.»

Це правда – дієтична добавка повинна доповнювати здоровий спосіб життя. Проте важливо пам’ятати, що їжа, окрім цінних поживних речовин, також містить наповнювачі, штучні барвники та інші добавки, шкідливі для здоров’я.

Крім того, промислові методи сільського господарства, широко використовувані хімічні речовини, висока обробка продуктів або забруднення навколишнього середовища позбавляють їжу цінних вітамінів. Тому дуже важко скласти дієту, яка забезпечить всі необхідні макро- та мікронутрієнти.

Найпоширеніші дефіцити – це вітамін D, омега-3 жирні кислоти або вітаміни групи B. Якщо вам важко забезпечити ці компоненти з харчуванням, проконсультуйтеся з лікарем і введіть відповідну дієту.

Дієтичні добавки – це те саме, що і ліки – МІФ

Дієтичні добавки є харчовими продуктами і підпадають під ті ж регламенти, що й харчові продукти. Форма, в якій вони представлені (льодяники, капсули тощо), а також точне дозування розмивають відмінності між добавкою та ліками. Як ліки, так і дієтичні добавки купуються в аптеці.

У результаті може здаватися, що обидва засоби запобігають захворюванням. Насправді лише ліки є медичними речовинами, які усувають симптоми захворювань. Дієтичні добавки розглядаються як їжа – вони доповнюють раціон ключовими поживними речовинами, але не забезпечують одужання.

Певні дієтичні добавки повинні використовувати більшість людей – ФАКТ

Є певні групи людей, які через свій фізіологічний стан, вік, а також здоров’я можуть бути під ризиком дефіцитів, що робить їх імовірними кандидатами на прийом дієтичних добавок. Це включає:

  • вагітних жінок – у певних випадках та завжди після консультації з лікарем вони повинні доповнювати фолієву кислоту, залізо, йод, DHA жирні кислоти та, у разі дефіциту, інші вітаміни та мінерали
  • людей на низькокалорійній дієті
  • літніх людей
  • жінок у постменопаузі – у випадку дефіциту кальцію

Дієтичні добавки приносять користь вашому здоров’ю, але їх використання та вибір повинні бути обережними. Перед тим, як вибрати певну добавку, детально прочитайте етикетку. Ви також можете звернутися за професійною порадою до спеціаліста. Правильний вибір забезпечить вас цінними інгредієнтами, необхідними для нормального функціонування організму.